Lördag 2 mars

time

God morgon lördag!

Lillprinsen sov 18:30 – 01:30. Sedan fick han mat och somnade om i sin säng och sov till 06. Rätt ok får man ju säga, men jag håller på att utveckla en dunderförkylning så jag har svettats och frusit och haft ont i halsen hela natten och därför haft svårt att sova. Inte kul! Men med lite kaffe ska jag nog överleva den här dagen också.

Igår kväll när barnen lagt sig tog vi det lugnt framför TV:n. Det blev gofika framför lite gamla program som vi missat i veckan. Såg ni på Det hände här  på Svt1 i tisdags? Det handlade om den lilla ort som jag bor på. Jag är inte med (som tur är), men kameran sveper faktiskt över vårt gamla boende ett par gånger.

Idag blir det lite hemmafix nu på förmiddagen och i eftermiddag blir det nog en tur till stan för lite heminredningsinspiration. Har du några speciella planer?

Hoppas du får en bra lördag!

(Bildkälla)

Annons

En reaktion på ”Lördag 2 mars

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s