Jobbig kväll

20140702-112631-41191791.jpg(Bildkälla)

Igår hade jag en jobbig kväll, därav frånvaron här på bloggen. Först hade jag ett missat samtal från okänt nummer på mobilen och en stund senare kom ett SMS.  Där stor att stora prinsessan ramlat och skadat sig på det läger hon är på och spenderat eftermiddagen på akuten. Hjärtat stannade upp någon sekund där.

Jag ringde upp och fick pratat med henne och hon mådde under omständigheterna väl. Hon hade ramlat och fått väldigt ont i ena axeln. Lite senare på kvällen fick jag av ledaren veta att resultatet av röntgen och undersökningar är att hon har en spricka i överarmen.

Lägg till oron över detta ovanpå en liten prins som vägrade somna förrän klockan tio istället för halv sju och höll igång ordentligt. Dessutom hade jag fått feber, så jag mådde inte alls bra. Resultatet är såklart ingen höjdarkväll.

Annons

3 reaktioner på ”Jobbig kväll

  1. Cissi skriver:

    Usch stackars! Så hemskt när de små dyrgriparna gör sig illa eller inte mår bra… Speciellt när man inte själv är på plats! Skönt att det gick så bra iaf!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s