Barnen lekte hela havet stormar på altanen tidigare idag.
Vad konstigt det känns med temperaturer runt 20 grader istället för 30 idag. Man nästan huttrar helt plötsligt och drar på sig längre byxor och till och med strumpor på kvällen. Idag har det regnat till och från hela dagen men jag tror att det är min tredje eller fjärde dag totalt av hela semestern (tre veckor) som det regnat, så det känns helt ok.
Det som var lite trist dock, var att vi fick ställa in vår utomhusfotografering med bästa fotografen Marie Wärnbring som vi skulle haft nu ikväll. Den fick vi flytta fram lite drygt en vecka och hoppas på bättre väder den dagen.
Annars så har vi mest fixat här hemma idag och tagit det lugnt. Vi har alla varit trötta och vid lunch visade det sig att stora prinsessan inte bara hade ont i halsen utan feber också. Alltså har vi mest slöat om jag ska vara ärlig (och det ska man ju).
Barnen sover sedan klockan åtta och nu väntar sängen och ett avsnitt av Crossbones på Viaplay. Natti!