Sista januari

IMG_9218God morgon lördag och sista januari!

Helg = huvudvärk. Detta är något som är allt mer vanligt när det gäller mig och inte alls något jag gillar! Det ger inte precis de bästa förutsättningarna för en pigg och glad mamma precis.

Barnen är fortfarande sjuka. Nu har lillprinsen också feber. De är riktigt förkylda men jag hoppas på snabbt tillfrisknande så de kan gå tillbaka till förskolan på måndag eller tisdag.

Det blir biodate för mig och mannen i eftermiddag. Snälla svärmor kommer och tar hand om våra små sjuklingar och vi får några timmar på egen hand. Snacka om lyx!

Vad hittar ni på idag?

Annons

En reaktion på ”Sista januari

  1. Paula´s Bloggplace skriver:

    Hoppas att barnen kryar på sej !
    Vilken biofilm var ni o se? Jag skulle ha velat ut o äta el ngt igårkv, men vi var hemma då dottern C är hemma i helgen 🙂
    Idag vid 15.20 far tåget hon ska tillbaka med…i mars har hon en vecka ledigt. Då kommer hon nästa gång 🙂
    Idag snöar det här….
    Ha en fin söndag!

    Kram

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s