En affär som ibland har väldigt mycket fina saker är Rusta. När jag kikade in på deras hemsida igår så hittade jag bland annat de här godbitarna. Alla till bra pris dessutom!
Ljusslinga 149 kr – Gjutjärnsgryta 299 kr – Kudde 79 kr – Caféset 599 kr – Skålar 79 kr
Brukar du handla på Rusta?
– – –
Detta är inlägg 23 av 100 i initiativet #Blogg100 som går ut på att skriva minst ett blogginlägg om dagen med start den 1 mars 2015.
Handlar väldigt ofta på rusta .. de har massa saker som ja gillar. .Hoppas allt är bra kramiz
Inte så ofta som jag borde, med tanke på deras priser. Glömmer lite bort ibland att den butiken finns då den ligger lite knasigt till här i stan. Synd.
Godmorgon!
Ingen Rusta i Finland…
Ha en bra torsdag!
Kram
God morgon fina Anna….det är så skoj nu när du bloggar varje dag 🙂 ja rusta har en massa fina saker åker dit mellan varven för att kolla vad som erbjuds 🙂 snart dax då våren kommer 🙂 ha en toppen dag kramen
Evas blogg
Så fina saker!
Jag handlar ofta på rusta! 🙂
Ja, jag vill ha hela familjen samlad, längtar till sommaren, då skall Erik vara hemma med oss och mysa
Har aldrig handlat på Rusta, men jag har hört att man t.o.m. kan köpa garn där 🙂 Ett sånt där caféset skulle jag gärna ha!