I lördags blev äntligen vårt badrum klart! Efter att ha fått vänta på badrumsmöblerna från Aspen i 8 veckor istället för 4 så hade vi nästan gett upp hoppet.
När möblerna väl kom så skickade de med detta kort och fyra biobiljetter. (Man blir lite bekymrad när ett företag har förtryckta kort för att be om ursäkt för förseningar, eller hur?)
För er som inte kommer ihåg hur badrummet såg ut innan vi körde igång så kan ni titta här.
Så här ser det i alla fall ut nu. Kvar att fixa är lite snygga handdukar och annat piff.
Duschhörnan. Jag är så nöjd med att vi valde att placera golvbrunnen i hörnet!
En sittbänk med förvaring har vi också skaffat.
Jag är nöjd med resultatet och med våra val av material och möbler. Känslan i rummet är den jag var ute efter men det har hänt lite under resans gång som gjort att det ser lite annorlunda ut än jag först tänkt.
Superfint!!!
Waoooo så snyggt det blev ❤️…
Stooooor skillnad ju/Kram i kvällssolen!
underbar bänk från vart? wow så fint ja det är värt att vänta på mej gud så seeeegt . vårt är oxå färdigt nu men har inte hunnit ta bilder får bli en dag oxå
ja men va kul Anna det gör ja gärna
vet du vi åkte till kyrkogården här om dagen o vi typ åker förbi där kivarps var gång tror du ja kollat att det låg där ?= =) ha ha ja så kan det va kramizar fina vän
Blir jättefint 🙂 Åhhh vad jag vill fixa våra badrum nu *haha* Hoppas du får en fin dag, kram
Jättesnyggt verkligen,så praktiska duschdörrar sådana vill jag ha i vårat badrum nere.fin bänk ja allt var ju fint:) kramar
Så snyggt det blev. Förstår att du är nöjd. Ha en fin dag. Kram Annika
Go kväll fina du ….men såså fint det är o så roligt att piffa upp med små saker 🙂 kramen