I fredags fyllde alltså lilla prinsessan 4-år. Dagen började redan 05 med ”skön”sång och paket i sängen. Det blir några stycken även om vi försöker hålla antalet nere.
Lillebror vill gärna hjälpa till att öppna.
Nyvaken liten prinsessa blir glad för alla paket.
Sedan väntade förskola och firande där. Hon fick med sig en vattenmelon att bjuda kompisarna på, något som var väldigt uppskattat.
På kvällen satte vi oss i bilen och åkte iväg till grannorten för att äta. Där finns en helt ok vägkrog som är lite mer barnvänlig än pizzeriorna där vi bor. Barnen tyckte det var spännande att äta på restaurang.
Självklart blev det glass till efterrätt.
Vi kom hem långt efter barnens läggtid och det blev en sen kväll. Men alla var glada och nöjda med dagen.
– – –
Detta är inlägg 99 av 100 i initiativet #Blogg100 som går ut på att skriva minst ett blogginlägg om dagen i hundra dagar 1 mars till 8 juni 2015.
Sååå mysigt 4-a års firande & fina de är alla 🙂
/Kram på Er!
Kan ännu komma i håg då barnen var små & man hade kalas o firades såå mysigt grattis till tjejen hoppas dagen blir toppen stor kram fina Anna
Grattis i efterskott till prinsessan! Så stor hon blivit 😉
Grattis till prinsessan! Vilken mysig dag hon fick. ❤
Grattis i efterskott till sessan,så mysigt med födelsedagar,kram